Nastavitve

Piškotke uporabljamo za boljše delovanje spletne strani.

Aktiven

Med nujne piškotke spada sejni piškotek in ostali piškotki, ki so nujno potrebni za delovanje strani.

Ni piškotkov za prikaz

Nacionalna konferenca projekta PIQET: predstavitev rezultatov projekta PIQET

Nacionalna konferenca projekta PIQET – načela kakovosti za izvajalke/ce različnih oblik vseživljenjskega učenja: predstavitev rezultatov projekta PIQET

Za diseminacijo projektnih rezultatov in projekta PIQET, v okviru katerega si prizadevamo za izboljšanje stalnega strokovnega razvoja izvajalk_cev dejavnosti stalnega strokovnega razvoja, je Pedagoški inštitut (PI) organiziral nacionalno konferenco.

Dogodka so se udeležili_e vzgojitelji_ce, učitelji_ce, svetovalni_e delavci_ke, ravnatelji_ce vrtcev in osnovnih šol ter izvajalke dejavnosti stalnega strokovnega razvoja, ki so aktivne v Mreži izvajalk dejavnosti stalnega strokovnega razvoja. Omenjena mreža je vzpostavljena na PI.

Konferenca je bila izvedena kot enodnevni dogodek, v okviru katerega je PI predstavil:

 

Poudarek konference je bil, poleg izpostavljanja pomena v projektu razvitih gradiv kot pionirskega doprinosa k stalnemu strokovnemu razvoju izvajalk_cev dejavnosti stalnega strokovnega razvoja tudi na tem, kako lahko PIQET načela podpirajo strokovne delavke_ce pri delu z otroki iz ranljivih skupin. PIQET načela namreč preko spodbujanja sprejemanja različnosti, poudarjanja pomena vključevanja ter socialne pravičnosti in enakih možnosti v okviru stalnega strokovnega razvoja izvajalcev dejavnosti stalnega strokovnega razvoja prispevajo k večji usposobljenosti vzgojiteljev_ic in učiteljev_ic za delo z otroki iz različnih jezikovnih, kulturnih in socialnih okolij.

PIQET projekt torej nosi enostavno sporočilo: bolj kot so izvajalke_ci dejavnosti stalnega strokovnega razvoja usposobljeni, boljša je kakovost izvedb dejavnosti stalnega strokovnega razvoja, in bolje so za delo v oddelku/razredu, v katere so vključeni otroci iz različnih okolij, usposobljene_i in podprte_i vzgojiltejice_i in učiteljice_i.

Dostopnost